Bielizna ślubna – historia o ślubnych priorytetach.

bielizna ślubna - dekolt przód i tył

Bielizna ślubna jest zwykle na ostatnim miejscu listy priorytetów każdej Panny Młodej. Podium należy do sukni, oprawy, fryzury, makijażu, kwiatów, biżuterii… Prawdopodobnie w większości kultur strój pary młodej jest niezwykle ważnym elementem ślubu i wesela. Dziś chcemy opowiedzieć Wam o nim więcej. Zaczynajmy!

Kilka słów na początek..

W każdej kulturze ślub to wyjątkowe wydarzenie. Jest to dzień szczególny, niezależnie od szerokości geograficznej, a ceremonie z tej okazji odprawiane są od tysięcy lat. Kształt uroczystości jest zależny od tradycji i religii panujących w danym miejscu na świecie, ale też często od zamożności rodzin państwa młodych. Przykłady? W kulturze arabskiej od zamierzchłych czasów dłonie i stopy panny młodej zdobione są henną. W Chinach daty ślubów mają bezpośredni i ścisły związek ze znakami zodiaków przyszłej młodej pary. Godziny ceremonii również nie są bez znaczenia. Wskazówka zegara musi podążać w górę tarczy w momencie zaślubin. Rozpoczynają się zatem wpół do konkretnej godziny, nie wcześniej (np. o 10.30). Ten rytuał ma zapewnić Młodej Parze szczęście i dostatek.

Niewątpliwie wspólnym mianownikiem dla wszystkich kręgów kulturowych jest kwestia ślubnych strojów . „Młodzi” bowiem mają się zdecydowanie wyróżniać na tle wszystkich pozostałych uczestników ślubu. Przykładowo  Japonii to purpura stanowi symboliczny kolor miłości. Panna Młoda przyodziewa kimono w intensywnej fioletowej barwie, zamiast welonu na głowie nosi kaptur, będący jego bogato zdobioną częścią. 

A jak wygląda dzisiejsza polska Panna Młoda?

Typowym strojem jest oczywiście biała suknia, coraz częściej Panie decydują się również na odcienie ecru. Suknie mogą być długie, krótkie, kombinowane, mogą mieć odkryte plecy lub głębokie dekolty. Mieć ramiączka, lub być ich pozbawione, mogą mieć wiązanie na szyi – możliwości jest cała gama. 

Po wyborze idealnej kreacji na tą szczególną okoliczność nadchodzi moment, kiedy trzeba znaleźć to, co założymy pod suknię.

Co pod sukienkę z odkrytymi plecami?

Bielizna ślubna musi być wyjątkowa z wielu względów: ma pozwolić na założenie wymarzonej sukni, czyli musi uwzględnić wycięcia pleców i dekoltów, musi być też wygodna. Panna Młoda powinna w swoim dniu skupić się wyłącznie na samych przyjemnościach i nic nie powinno jej w tym przeszkadzać. 

Dla Pań, które decydują się na suknie z odkrytymi plecami poleca się zwykle albo dopasowane body albo komplety bielizny pozwalające na odsłonięcie pleców. Warto przyjrzeć się w tym wypadku polskiej marce Bouduar, która skupia się w swoich projektach właśnie na kobiecych plecach. Doskonałym przykładem takiej bielizny ślubnej może być body Emotional Gravity (bielizna ślubna).  Dopasowany do ciała materiał podkreśli krągłości i sprawi,, że Panna Młoda będzie czuła się  swobodnie i wygodnie.

Te z Pań, które stawiają na głęboki dekolt  również nie muszą się martwić, że nie znajdą dla siebie idealnej ślubnej bielizny. Body Impossible Love (bielizna ślubna) spełnia najśmielsze oczekiwania najbardziej wymagających przednich wycięć . W zasadzie powinny one nosić nazwę Impossible is Nothing. To świetna alternatywa do wszywanych do sukni biustonoszy i usztywnień.

Mówiąc o bieliźnie na szczególną okazję jaką jest własny ślub nie można zapomnieć o jeszcze jednej podstawowej funkcji, jaką ma ona spełniać: wygoda. Szukając zmysłowych ślubnych kompletów zapominamy o tym, że przed nami kilka lub kilkanaście godzin wielkich emocji, tańca, jedzenia, rozmów i innych ślubnych aktywności. Nawet najpiękniejsza bielizna zawiedzie, jeżeli nie będzie wygodna! 

Aby połączyć zmysłowość i wygodę trzeba się czasem napracować, jednak mamy dla Was gotowe rozwiązanie: kolekcja ślubna Bouduar. Zobaczcie wszystkie modele i sprawdźcie, czy pasują do Waszego wyobrażenia o dniu ślubu?